LED TV hlavná strana - typy podsvietenia - technológia LED

 
 
  MENU
 
  PRÍKLADY
 
  REKLAMA

Samsung UE46D5500 LCD TV

skvelá ponuka  SAMSUNG LED TV za úžasnú cenu  viac info nájdete tu ... »»»

Skylink standart karta

SKYLINK STANDART

Za skvelú cenu 59 € s DPH, poštovné je zdarma... »»»

 

Typy podsvietení
Niekoľko spôsobov podsvietenia LCD monitorov (LCD – Light Crystal Display) pomocou LED osvetlenia si predstavíme nižšie. Treba pripomenúť, že rôzne varianty sú využívané pre rôzne typy televízorov. Od nich záleží aj na cene, keďže výrobný proces, komplikovanosť a nákladová stránka výroby, a následná kvalita ovplyvňuje cenu.


RGB LED
RGB je pojem známy už z jednoduchých grafických aplikácií. Red Green Blue farebné odtiene fungujú s pomocou bielej farby. Tri základné farby sú maticovo umiestnené po ploche panelu. Tento typ podsvietenia umožňuje špeciálnu funkciu "local dimming" čo je v podstate laicky povedané, stmavnutie farby tam, kde si obraz žiada poriadne nasýtenú tmavú čiernu alebo modrú a podobne. Dokonca sa neobmedzuje len na čiernu farbu. Dosahuje oveľa vyššie hodnoty farebnej palety aj u iných farieb, pritom nezáleží, či ide o chladné alebo teplé farby.


Direct LED
Priame osvetlenie LED svetlom, umiestnené za panelom za použitia čisto len bielych LED. Táto funkcia umožňuje taktiež využitie local dimming, aj keď nie tak celkom detajlne ako pri RGB osvetlení. Bežné oko však tento rozdiel nepostrehne.

Edge LED
Okrajový LED je naozaj umiestnený na okraji panelov a sieť špeciálnych svetlovodov pri svetle odráža svetlo aj za pomoci malých odrazných plôšok rovnomerne za LCD panelom. Zníženie nákladov na použitie zníženého počtu (vlastne ušetrenia) LED svetiel umožné takémuto televízoru znížiť aj cenu. Rovnako ako každý iný televízor s použitím technológie LED, aj tento sa môže vyznačovať tenkosťou. Edge LED však môže byť naozaj extrémne tenký, až náchylný pri veľkej ploche na poškodenie. Neumožňuje nasýtenie farebnej palety, "local dimming"
Nepochybne sa viac znalí hardwaru stretli s tým, že svoje LCD monitori podsviecujú okrem LED aj CCFL. LED vedie, pretože obsahuje oveľa lepší rozsah a sýtosť farebne palety ako aj čiernej, samozrejme okrem Edge LED. Pri Edge LED však môže byť panel veľmi tenký. LED narozdiel od CCFL má oveľa nižšiu spotrebu. Televízor s LED technológiou má oveľa lepšiu a porovnateľnejšiu živnotnosť. Úžasný kontrast. S LED sa skrátka CCFL nemôže rovnať.

 

Zásady ochrany osobních údajů reklamy Google

          

© LEDTV.uz 2010 - všetky práva vyhradené na obsah a materiály.
Obrazový materiál môže byť majetkom spoločností Philips, Samsung, a Sony
Pre získanie ponuky a cien môžete smerovať priamo na www.L222.sk
stránky vytvoril Cyrix based on website look n-games.eu