LED TV hlavná strana - typy podsvietenia - technológia LED

 
 
  MENU
 
  PRÍKLADY
 
  REKLAMA

Samsung UE46D5500 LCD TV

skvelá ponuka  SAMSUNG LED TV za úžasnú cenu  viac info nájdete tu ... »»»

Skylink standart karta

SKYLINK STANDART

Za skvelú cenu 59 € s DPH, poštovné je zdarma... »»»

 

Technológia LED
Klasické CCFL studené katódové žiarivky nahradili moderné LED svetlá, ktoré majú oveľa lepľšie vlastnosti neť CCFL. CCFL boli dlho používané v LED monitoroch a ich generácia stále nezaniká, aj keď sme nemali možnosť pozorovať takú veľkú informovanosť ako to je s LED TV, o CCFL vieme toho menej už len preto že odpočiatku tvoria súčasť LCD monitorov. Nástupom novinky, ktorá celkom mení zobrazenie LCD monitorov sa však dozvedáme o LED TV, ktorá zásadne mieša kartami vo svete technológií. Nezabudnite však na to, že nejde o skutočný LED televízor, ale len o podsvietený LCD televízor technológiu LED. Nemýľme si LED TV ani s televízormi OLED, ktorých doba príde o niekľoko rokov a budú ešte niečo nad súčasnou novinkou LED TV. Ďalej si LED TV nemýľme ani s ďalšími názvom podobnými technológiami. .


Aké výhody teda ponúka LED oproti klasicke v LCD monitoroch známej teraz už ako CCFL?
Ako prvoradým rozdielom je rapídne zníženie spotreby, vyšší jas, grafiku. LED vyžmýka z obrazu aj viac než 100% Adobe RGB. Ale pozor. Rovnako tak moderné CCFL taktiež umožňuje vysokú úroveň kvality obrazu a nízku spotrebu. Takže nehovorme celoplošne o CCFL ako o technológií zastaralej. Ide predsa eln o technológiu, ktorá sa neustále vyvíja do dokonalosti a popri nej vznikla alternatíva LED TV využívajúca ako svoje plus oveľa detailnejšiu grafiku, úžasnú čiernu a zobrazenie 3D.obývačkaPrečo sú LED TV drahšie?
LED TV sú drahšie zo základných dôvodov. Výrobný proces a náročnosť implementovania LED podsvietenia do LCD panelov si zo zvýšených výrobných nákladov žiada aj zvýšenú cenu. Akonáhle sa však začne riešiť zdokonaľovanie a uľahčovanie výrobného procesu, môžeme očakávať aj klesanie LED TV. Pri nových technológiách môže cenu veľmi ovplyvniť práve náročnosť výroby, prípadne celkom zastaviť. Ako náhle výrobca pozná technológiu menej nákladnej výroby a jednoduchšieho docielenia jeho produktu, padá aj cena.

Rôzne LED TV:
Odlišné druhy LED televízorov majú odlišné výhody. Jednoznačne najkvalitnejšie zrejme v tomto svete modernej televízie naozaj budú drahšie televízory od menej nákladných. Pri sledovaní cien a vlastností niektorých z nich pri bližšom porovnávaní sa naozaj ukáže, že čím viac schopností a čím väčšia veľkosť v správnom pomere s technológiami a vybavením, tým je aj vyššia cena.
Prvý komerčne vyrobený LED televízor vznikol ešte v roku 2004 vo výskumných halách spoločnosti Sony. Svojho prvorodeného nazvali Qualité 005. Využili pri ňom RGB podsvietenie, ktoré už zo sekcie typov podsvietení zrejme poznáte ako kvalitné podsvietenie za pomoci troch farieb. Tu ide o dvojnásobné farebnú škálu a ostrosť než je to u CCFL. Dokonca sa podarilo docieliť to, že červená, modrá aj zelená vytvoria svojim žiarením oveľa jasnejšiu bielu, než biela samotná, preto ju nie je nutné ani používať. Správne by bolo pomenovanie RGGB, keďže sú využívané dve zelené naraz. Umožnia pripájať USB zariadenia, digitálne fotoaparáty, kamery, Skype, prípojnú kameru ak ju samotný televízor neobsahuje a je možné televízor pripojiť na internet, sledovať Youtube a podobne.

Napríklad technológiu Edge LED vymysleli taktiež v Sony. Bolo to v roku 2008 keď ju uviedli na trh vo svojom ZX1 Bravia. Ako celkom novinka upútala pozornosť najmä kvalitným obrazom a slušnou cenou vzhľadom k tomu že šlo o LED TV. Edge-LED umožňuje vyrábať extrémne tenké monitory a televízory- Pri Edge LED nemožno vypnúť len niektoré časti, prípadne oblasť pixelov. To je práve local dimming.

LED televízory sľubujú 100 000 hodinovú funkciu bez ťažkostí. Majú po čase nahradiť plazmové a LCD televízory, aspoň tak to predpovedá nejeden technický odborník, či redaktor IT magazínu. Možno sa to podarí, možno nie. Náklady na prevádzku takéhoto televízora sú však menšie ako pri nákladov takej plazmy s rovnakou veľkosťou, uhlopriečkou....a predsa nerovnajúce sa spotrebou a grafickým výkonom. Pri výrobe LED televízorov nie je využívaná ortuť. No jeho výrobný proces sa nebezpečným prvkom aj tak nevyhýba, našli by sme nejaké ďalšie, ktoré sa síce ortuti vyhýbajú, ale svoju škodlivosť majú rovnako tak. Výroba televízorov bez dopadu na životné prostredie teda zrejme ešte stále nenaberie na nulových hodnotách vplyvu.
Vysoký kontrastný pomer ako aj jas môžu LED televízory ponúknuť aj pre svoju schopnosť zapínania a vypínania v obrovskej rýchlosti a oveľa lepšie než akékoľvek podobné technológie súčasnosti, oveľa lepšie než trubice CCFLSony sa stal vynálezcom a zakladateľom tejto technológie. Prvý videorekordér vyrobilo JVC a predsa si ho nakoniec privlastnilo viacero firiem aj bez patentov. Sony sa taktiež o svoje patenty podelilo s ostatnými a po čase prídu ďalší aj bez neho. Komerčné televízory LED boli vyrábané najskôr z výrobní Sony. Prvým modelom pre verejnosť bol Qualité KDX-46Q005 z roku 2005. Samsung je však prvý, čo pomenoval túto technológiu, keďže dovtedy pre ňu Sony nemalo pomenovanie. Luxia Edge LED TV séria televízorov od Samsungu sa môže pyšniť ako prvá, čo nesie označenie LED TV (aj keď ako už vieme, nejde o LED TV, ale len podsvietenie). Integroval tak túto technológiu do monitorov s uhlopriečkou až 57 palcov série LN-T81F z 2007 a A950 v 2008. Sony neustále využíva RGB, ako napríklad pri svojom BRAVIA KDLX4500, ale taktiež pred pár rokmi uviedlo novinku v podobe Edge-LED. Spoločnosť Sharp nezostala taktiež pozadu a v rovnakom roku a teda 2008 predstavila svoje HDTV s menom AQUOS LC-XS1US. Vizio, spoločnosť, ktorá si buduje meno najmä cenovo výhodnými technológiami taktiež nezaspala a pripravila svoje cenovo výhodné HDTV s LED podsvietením VF551XVT. Led podsvietenie bežne využívajú niektoré monitori od Apple alebo Dell..

 

Zásady ochrany osobních údajů reklamy Google

          

© LEDTV.uz 2010 - všetky práva vyhradené na obsah a materiály.
Obrazový materiál môže byť majetkom spoločností Philips, Samsung, a Sony
Pre získanie ponuky a cien môžete smerovať priamo na www.L222.sk
stránky vytvoril Cyrix based on website look n-games.eu